Amatör Balıkçılık

(3 yorum)
Yorum Yapın

Amatör Balıkçılık

Gebeceler Barajı, Emre Gölü ve Eber Gölü olarak bilinen alanlarda tatlı su balıkları mevcut olup sportif olta balıkçılığı yapılabilecek potansiyeldedir. Türkiye’nin en büyük 12. Gölü olan Eber Gölü Afyonkarahisar’ın 3 ilçesinde sınırı bulunmaktadır. Gölün alanı 125 km² ‘dir. Göl tatlı suları barındıran bir bataklıktır. Akarçay ve Sultandağlarından gelen sular ile beslenen gölde birçok su kuşu bulunmaktadır. Eber Gölü’nde doğa turizmine uygun birçok faaliyet gerçekleştirilebilir. Alanda kuş gözlemciliği, foto safari, çadır-kamp turizmi, sportif olta balıkçılığı yapılmaktadır. Emre Gölü, doğa turizmi için önemli alanlardan biridir. Doğal yolla oluşmuş göl yaklaşık 5 km² yüzölçümüne sahiptir. Göl çevresinde günümüzde rekreatif faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Ziyaretçilerin tüm ihtiyacını karşılayacak konumda olan rekreatif alanda aynı zamanda spor faaliyetleri de yapılmaktadır. Göl yüzeyi üzerinde kano, deniz bisikleti, olta balıkçılığının yanı sıra alanda bisiklet ve ATV gezintileri ve kuş gözlemciliği de yapılmaktadır. Bununla beraber Şuhut Kayabelen Barajında, Sinanpaşa Kırka Barajında, Bayat İlçesi Yeni Barajında, Dumlupınar Çalköy Barajında sırasıyla; Sazan, Kambur Aynalı Sazan, Levrek ve Turna balıkları bulunmaktadır.

Tanıtım Videosu

Yorumlar - 3

Recep

Recep

" Afyonkarahisarımız için güzel bir rehber "

27 Ocak 2020
Gökhan koni

Gökhan koni

" Öncelikle bu sayfayı yapan afyonkarahisarda kültür ve turizimi ön plana çıkaran Mehmet TANIR müdürümüze çok teşekkür ederiz inşallah memlketimize faydalı olur başarılarınızın devamını dileriz "

27 Ocak 2020
Veli Tan

Veli Tan

" Afyonkarahisarımızda atsopder ile birlikte güzel aktiviteler bekliyoruz sizlerden "

27 Ocak 2020

Görüşleriniz

Konum :

Web sitemize kaydolun

AfyonDayız'a üye olarak tüm sayfalarımızda yorum yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi öğrenmek bizim için önemli. Daha güzel bir Afyonkarahisar için..