Afyonkarahisar 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali

(1 yorum)
Yorum Yapın

Afyonkarahisar 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali

Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bu yıl ilk kez düzenlediği “AŞK Kültür ve Sanat Günleri” nin şehri 4 gün boyunca çeşitli sanatsal etkinlikleri ile süsleyecek. 

AŞK’ın, Ahmed Şemseddin Karahisari’yi temsil ediyor. Karahisari, günümüze az sayıda eseri ulaşabilmiş Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaşamış hattatlardan. Hattat Karahisari’nin eserlerindeki imzalardan dolayı ise, 1470’lerde Afyonkarahisar’da doğduğu tahmin ediliyor. 

İlk olarak düzenlenen bu etkinliğe Hattat Karahisari’den ilham alarak ismi verildi. 8000 yıllık tarihinin birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Afyonkarahisar’ın folklorik özelliklerini ön plana çıkarmayı hedefleyen bu festival, şehrin kültür sanat potansiyelini gösteriyor.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek AŞK (Ahmet Şemsettin Karahisari) Kültür ve Sanat Günleri"ne bağlı olarak ayrıca düzenlenen 1. Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkan bir emeğin ürünü olarak el sanatlarını gözler önüne seriyor.

Tanıtım Videosu

Yorumlar - 1

mevlüt akyıldırım

mevlüt akyıldırım

" Festivalle ilgili görüntülerde neden jazz festivalinin görüntüleri var ? "

08 Ocak 2020

Görüşleriniz

Konum :

Web sitemize kaydolun

AfyonDayız'a üye olarak tüm sayfalarımızda yorum yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi öğrenmek bizim için önemli. Daha güzel bir Afyonkarahisar için..